Сучасні українські фільми

Незважаючи на складні історичні перипетії та буремні періоди в житті нашої країни, український кінематограф продовжує дивувати чудовими кінострічками. За час незалежності України було знято чимало цікавих фільмів, про найвидатніші з яких ми сьогодні розповімо. А ознайомитися з оглядом молодих українських акторів, ви можете у окремій статті на нашому сайті.

Огляд ТОП сучасного українського кіно

Пропонуємо вашій увазі найвідоміші кінострічки українського виробництва за роками випуску.

Фільм «Той, хто пройшов крізь вогонь» (2012)

Той, хто пройшов крізь вогонь

Вважається, що основою для кінострічки стала реальна історія радянського пілота-аса Івана Даценка, який після полону потрапив до Канади та став вождем індіанського племені ірокезів. Сюжет кіно дійсно цікавий та захопливий, у ньому переплітаються долі різних людей, любов та ненависть, розпач та надія. Більшість глядачів відмічають чудову режисерську роботу Михайла Іллєнка, та гру молодих акторів.

Фільм «Іван Сила» (2013)

Іван Сила

Сюжет кіно режисера Віктора Андрієнка побудований довкола життя легендарного українського богатиря Івана Фірцака, якого називали найсильнішою людиною планети. Хоча фільм позиціонується як дитячий, але буде цікавим і дорослим, які дізнаються історію сильного, але доброго велетня. Головну роль зіграв спортсмен Дмитро Халаджі, за участі Василя Вірастюка, та актриси Івани Сахно.

Фільм «Поводир» (2014)

Поводир

Повна назва кінострічки — «Поводир, або Квіти мають очі». Ця драматична картина розповідає про десятирічного американського хлопчика Пітера, який приїздить до України напередодні Голодомору. Випадково татові трапляються секретні документи, що призводить до його переслідування та вбивства. Хлопчику вдається втікти, але виживання у ворожій радянській країні було б неможливе, якби не допомога сліпого бандуриста Івана Кочерги. Режисер Олесь Санін, у головних ролях Станіслав Боклан та Антон Грін.

Фільм «Плем’я» (2014)

Плем’я

Кінострічка відомого українського режисера Мирослава Слабошпицького, знята у жанрі кримінальної драми. Головна особливість фільму — він знятий без єдиного слова, лише мова жестів. Адже за сюжетом, головний герой Сергій перебуває у інтернаті для глухих, де закохується у дівчину та вступає до бандитського угрупування «Племʼя». Це дійсно драматичне та гостросюжетне кіно, яке тримає у напрузі з першої до останньої хвилини. У ролях Григорій Фесенко, Яна Новикова, Роза Бабій, та інші.

Фільм «Кіборги» (2017)

Кіборги

Відомий український художній фільм про оборону Донецького аеропорту, після початку війни на Донбасі. Кінострічка розповідає про групу українських воїнів, які незважаючи на переважаючі сили ворога вирішують залишитися, щоб захищати бойові позиції. Сюжет переносить глядача до початку історії, як розвивалися події, та безпосередньо описує хроніку незламної оборони аеропорту, за що бійців й нарекли «кіборгами». Режисер Ахтем Сеітаблаєв, у ролях Андрій Ісаєнко, Роман Ясіновський, В'ячеслав Довженко, та інші.

Фільм «Атлантида» (2019)

Атлантида

Чудовий приклад експериментального кіно, знятого українським режисером Валентином Васяновичем. Головна особливість — у зйомках не приймали участі професійні актори, лише дійсні ветерани АТО, парамедики, розвідники та волонтери. Сюжет розповідає про робітників заводу, які переживають складні часи та особисту кризу, що призводить до низки трагедій. Головний герой випадково зустрічає військових мінерів, яким допомагає у пошуку загиблих та їх похованні. Незважаючи на всі складності, герої вирішують залишитися на зруйнованій землі, адже стали її частиною.

Фільм «Додому» (2019)

Додому

Драматична картина режисера Нарімана Алієва, яка розповідає про життя кримсько-татарської родини після анексії Криму. Син головного героя помирає у місті Київ, тому батько вирішує привезти його на батьківщину для гідного поховання. Сюжет висвітлює важливі та зрозумілі кожному українцю речі, взаємовідносини між людьми, справжні цінності. У ролях Ахтем Сеітаблаєв, Ремзі Білялов, Віктор Жданов, та інші.

Фільм «Мої думки тихі» (2020)

Мої думки тихі

Трагікомічна стрічка молодого режисера Антоніо Лукіча, яка розповідає про неймовірні пригоди звукорежисера Вадима, який отримує замовлення на запис співу рідкого птаха крижня. Для цього він вирушає у подорож на Закарпаття, де випадково зустрічає свою мати-таксистку. З цього починається низка карколомних подій, любовних звʼязків та сутичок з прикордонниками. У головних ролях Андрій Лідаговський та Ірма Вітовська-Ванца.

Фільм «Памфір» (2022)

Памфір

Захоплива історія від режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука, яка отримала чимало міжнародних нагород. Сюжет розповідає про колишнього контрабандиста Леоніда «Памфіра», котрий вирішує почати жити чесним життям. Проте, це не так легко як здається, адже він знову стикається зі світом криміналу. Щоб захистити родину, герою доведеться згадати своє бандитське минуле та перемогти підступного ворога. Акторський склад: Олександр Яцентюк, Олена Хохлаткіна, Іван Шаран, Олександр Ярема, та інші.

Фільм «Довбуш» (2023)

Довбуш

Історично-пригодницьке кіно режисера Олеся Саніна, сюжет якого побудований довкола постаті опришківського ватажка Олеся Довбуша. У центрі оповідання два брата Олекса та Іван, які вимушені тікати у гори від переслідування польської шляхти. Там вони стають ватажками опришків, на меті яких помста панам за пригнічення та смерть рідних. Проте, навіть брати можуть стати ворогами, коли потрібно обирати між збагаченням та принципами. Довбуш підіймає гуцулів на повстання проти шляхти. У ролях Сергій Стрельников, Олексій Гнатковський, Дарія Плахтій, Агата Бузек, та інші.

Звичайно, це не повний перелік цікавих українських фільмів, існує ще чимало видатних стрічок. Сподіваємося, ви дізналися багато корисного та обрали кіно для перегляду!

Сейчас на сайте 169 гостей и нет пользователей