Вибір мотоцикла для жінки

Двоколісна мототехніка довгий час вважалася суто чоловічою, проте наразі ці уявлення змінюються. Все більше дівчат віддають перевагу мотоциклам, як для поїздок у місті, так і активного проведення часу. Це й недивно, адже байк відрізняється не тільки зручністю, але й дарує яскраві емоції, яких підчас не вистачає у житті. Сьогодні портал 90-60-90 Україна дає корисні поради щодо вибору жіночого мотоциклу, на що звертати увагу, оглянемо деякі рекомендовані моделі.

Які види (класи) мотоциклів існують?

Класи мотоциклів

В першу чергу, варто провести короткий огляд типів мото, адже від цього залежить подальший досвід використання. Як і автомобільна техніка, двоколісний транспорт поділяється на певні підвиди. З найбільш розповсюджених можна назвати такі.

Міський мотоцикл (street bike)

Класичний мото для дівчини

Часто цей клас називають «дорожнім», «нейкедом», або «класичним». Байк такого класу відрізняється простотою конструкції, мінімальною кількістю пластику, зручним сидінням, класичними органами управління, прямою посадкою.

Спортивний мотоцикл (sport bike)

Спортбайк

Як слідує з назви — це спортивна мототехніка, яка створена для поїздок на високих швидкостях, має відмінну аеродинаміку, спортивну посадку, велику кількість пластикових елементів. Варто розуміти, що цей клас дарує яскраві емоції на спортивному трекові, але не надто зручний для щоденних поїздок містом.

Ендуро мотоцикл (enduro bike)

Ендуро

Дані моделі мають подвійне призначення: переміщення по дорогах загального користування, а також по пересіченій місцевості. На подібних мотоциклах можливо їздити не тільки по асфальту, але й кататися по грунтовим дорогам, у лісі. Проте вони досить високі по сідлу, тому можуть не підійти дівчатам з невеликим зростом.

Спорт-турист (sport-touring)

дуал спорт мото

Досить популярний вид байків, які дещо схожі на спортивні, проте мають більш зручну посадку для тривалих поїздок. Відрізняються зручним сідлом, гарним вітрозахистом, наявністю багажника, або системи для кріплення кофрів. Але слід памʼятати, що подібні мото зазвичай досить важкі та габаритні.

Мотоцикл чоппер (chopper)

Мото чоппер

Відмінна особливість таких мотоциклів — це практично повністю металева конструкція у концепції «нічого зайвого». Зазвичай вони мають широке, зручне сидіння з низькою посадкою, високе кермо, круглу фару. Існує й сумісний тип «круізерів», які відрізняються підвищеним комфортом, наявністю додаткового оснащення.

Який стиль мотоциклу вибрати жінці? Хоча все залежить від власного естетичного смаку, ми рекомендуємо обирати класичні моделі (особливо у якості першого). Як правило, вони мають низьку вагу, коротку колісну базу, зручну пряму посадку. Такими мото керувати найлегше, що робить їх оптимальними для міста.

Вага, потужність та розміри мотоциклу

Потужність мотора мотоцикла

Незалежно від класу байку, всі вони оснащуються двигунами з різною «кубатурою», мають різну вагу та габарити. А ці показники дуже важливі для жінки, тому зупинимося на них докладніше.

Вага мотоциклу

Не секрет, що чим легший байк, тим простіше його тримати, у разі необхідності переставляти, або підіймати. Тому ми радимо дівчатам обирати мото з мінімальною вагою. Наприклад, невеликі малокубатурні моделі важать у середньому 110-130 кг, це зовсім небагато навіть для тендітної дівчинки. Якщо ж ви маєте деякий досвід, то можливо переходити на більш важкі мотоцикли з вагою 200-300 кілограм.

Потужність мотоциклу

Загалом, цей показник напряму повʼязаний з обʼємом двигуна. Чим він більший, тим потужніший байк. Проте, підходити до вибору варто обережно, адже висока потужність несе у собі небезпеку для новачків. Наші рекомендації, щодо кубатури:

  • Для дівчат початківців — 125 куб. см, 250 куб. см, 300 куб. см.
  • Для більш досвідчених — 400 куб. см, 500 куб. см, 600 куб. см.
  • Для профі — 700 куб. см, 800 куб. см, 1000 куб. см, 1200 куб. см., та вище.

Габарити мотоциклу

Розмір байку — це ширина його колісної бази, а також загальна ширина та висота. Найгабаритнішими прийнято вважати спортбайки, спорт-туристи, круізери. На той час, як класичні моделі або невеликі чоппери, відрізняються більш компактними розмірами. Необхідно розуміти, що меншим мотоциклом буде простіше керувати, особливо у щільному потоці. Особливу уважність приділяємо й висоті по сідлу, у залежності від вашого зросту. Класичною вважається висота близько 780 мм.

Рекомендовані моделі мотоциклів для жінки

Ми оглянули класи байків, параметри їх потужності, ваги, габаритів. Виходячи з цього, пропонуємо приклади нових та б/в моделей, які підходять дівчатам.

Класика

Yamaha YBR 125

girl motorcycle yamaha ybr 125

Honda CB 125

girl motorcycle honda cb 125

Bajaj Pulsar NS200

girl motorcycle bajaj pulsar ns 200

Kawasaki Z 250SL

girl motorcycle kawasaki z 250sl

Suzuki GSR 250

girl motorcycle suzuki gsr 250

КТМ 200 Duke

girl motorcycle ktm 200 duke

Спорт

Yamaha YZF-R125

girl motorcycle yamaha yzf r125

BAJAJ Pulsar RS200

girl motorcycle bajaj pulsar rs 200

HONDA CBR 300 R

girl motorcycle honda cbr 300 r

Kawasaki Ninja 300

girl motorcycle kawasaki ninja 300

Ендуро

Honda XR150L

girl motorcycle honda xr 150 l

Honda CRF 250L Rally

girl motorcycle honda crf250 l rally

BMW G 310 GS

girl motorcycle bmw g 310 gs

KAYO, Geon 250

girl motorcycle kayo 250

Чоппер

Bajaj Avenger Street 220

girl motorcycle bajaj avenger street 220

Yamaha Drag Star 250

girl motorcycle yamaha drag star 250

Honda CMX 250 Rebel

girl motorcycle honda cmx 250 rebel

Hyosung GV 250 AQUILA

girl motorcycle hyosunp gv 250

Сподіваємося, ці корисні поради стануть вам у нагоді. До зустрічі на дорогах!

Сейчас на сайте 86 гостей и нет пользователей