Україна одна з найколоритніших країн світу, як за природною різноманітністю, так і архітектурою, історичними місцями. Тому багато іноземних кіностудій, у тому числі голлівудських, часто обирають нашу країну для зйомок кіно. Цікаво, що більшість глядачів навіть не підозрюють, де саме відбувалися події, тому ми розповімо про найзнаменитіші фільми, зняті на українських просторах. А про кіно власного виробництва України, ви можете прочитати у окремій статті.

ТОП іноземного кіно, що знімалося в Україні

До списку увійшли успішні фільми, повністю або частково зняті в умовах природи та українських міст. На кадрах багатьох з них можна побачити історичні та архітектурні споруди, а також різноманітні техногенні об'єкти.

Останній найманець (2021)

Останній найманець

Французький комедійний бойовик, у головній ролі якого знімається знаменитий Жан-Клод Ван Дамм. Хоча за сюжетом кіно події відбуваються в Парижі, насправді більшість сцен знято у Києві, на території мікрорайону Бортничі.

Довод «Tenet» (2020)

Tenet

Цей науково-фантастичний блокбастер режисера Крістофера Нолана розповідає про американського секретного агента, який вивчає технологію управління часом. Перша частина фільму знімалася у Києві, у приміщенні Національної опери, засвітилася і бібліотека ім. Вернадського.

Трансформери 3: Темна сторона Місяця (2011)

Трансформери 3

Оскільки історія цієї серії про трансформерів описує події, що відбуваються в радіаційному Чорнобилі, багато сцен було знято безпосередньо в місті Прип'ять.

Четверта влада (2012)

Четверта влада

Німецький політичний трилер, за сюжетом якого британський журналіст (Моріц Бляйбтрой) опиняється у Москві, де знайомиться з дівчиною Катею. Відразу після цього відбувається вибух у метро і його звинувачують у тероризмі. Цікаво, що більшість часу зйомки проходили у Києві (аеропорт Бориспіль, Софіївська, Європейська площа та ін.).

Мьобіус (2013)

Мьобіус

Шпигунський трилер французького виробництва, частина якого знімалася у місті Київ, на вулиці Хрещатик. За сюжетом головний герой (Жан Дюжарден) слідкує за російським олігархом, але у процесі закохується, що ставить під загрозу всю місію.

Перевізник 3 (2008)

Перевізник 3

Третя частина бойовика з Джейсоном Стейтемом у головній ролі, розповідає про чергове завдання перевезення цінного вантажу. От тільки їм виявляється дівчина Валентина, дочка українського міністра. Тому завершальні кадри знімалися в українській Одесі.

Будинок літаючих кинджалів (2004)

Будинок літаючих кинджалів

Один із найвідоміших та найкрасивіших китайських фільмів, зйомки якого пройшли на території Івано-Франківської області. Так, як би несподівано це звучало, саме українські пейзажі ми можемо спостерігати впродовж історії.

Легенда про піаніста (1998)

Легенда про піаніста

Фільм, який уже став класикою світового кінематографа, з Тімом Ротом у головній ролі. За сюжетом трубач Макс Туні розповідає історію про хлопчика, якого знайшли на борту океанського лайнера. За його виховання береться корабельна команда, але одного разу він виявляє у собі музичний дар. Самостійно навчившись грати на роялі, він проводить все життя на борту корабля, жодного разу не зійшовши на берег. Цікаво, що майже всі зйомки пройшли на судні в порту Одеси.

З іншого відомого кіно, яке було знято в Україні, можна згадати: «І все освітилося» (2005), «Прощальна справа» (2009), «Перший удар» (1996), «Душка» (2007), «Евіленко» (2004) , «Легка, мов пір'їнка» (2012), «Перемир'я» (1997).

Сейчас на сайте 97 гостей и нет пользователей