Великий теніс для дівчини

Великий теніс — один з найпопулярніших видів спорту в світі. А ще, мабуть, найспекотніший та звабливий. Щороку мільйони глядачів збираються на перегляд тенісних турнірів, де гарні спортсменки в коротких спідницях граціозно посилають мʼяч прямо в ціль (та в серця шанувальників). Добра новина полягає у тому, що навчитися грати в теніс може кожна дівчина, варто лише правильно підготуватися. Наш жіночий сайт розповідає про все, що необхідно знати для початку.

Де навчатися грі в великий теніс?

Корти для великого тенісу в Україні

Відразу зауважимо, що на відміну від інших видів спорту — гра в теніс потребує спеціального місця, або як його правильно називають «корту». Це спеціальний огороджений майданчик з сіткою та чіткими границями ігрового поля. Тому, перше що необхідно зробити — дізнатися де у вашому місті є тенісні корти. Наразі в Україні досить багато кортів, існують як криті, так і відкрити на вулиці. Обравши місце тренувань, ми рекомендуємо взяти хоча б декілька занять з тренером, або заручитися підтримкою досвідченого знайомого, друга. Ці люди допоможуть вам опанувати основи техніки: стійка, тримання ракетки, різні типи ударів, правила великого тенісу.

Як обрати ракетку для великого тенісу?

Кращі тенісні ракетки

Звичайно, грати в теніс без ракетки не вдасться. Тому, ви можете взяти її в оренду на корті, отримати від тренера, або ж придбати власну. Більшість новачків відчувають труднощі у виборі першої ракетки. Адже необхідно враховувати розміри, вагу, баланс, розмір рукоятки, матеріал виготовлення, тощо. Постараємося докладно відповісти на ці запитання.

Кращі виробники тенісних ракеток

На даний момент існує величезна кількість світових виробників ракеток. При цьому, деякі бренди знайти легко, інші представлені в нашій країні менше. В окрему категорію виділимо й різноманітні «ноунейми», дешеві ракетки китайського виробництва. Ми радимо вибирати якісне знаряддя, яке прослужить довго та допоможе розкрити ваш потенціал. Серед найвідоміших брендів, варто звернути увагу на такі:

 • Head (Австрія).
 • Babolat (Франція).
 • Wilson (США).
 • Yonex (Японія).
 • Prince (США).

Всі ці виробники пропонують широку лінійку товарів, від початкового класу до професійного. Якщо ви тільки починаєте займатися, зупиніть свій вибір на недорогих ракетках для новачків, а з часом переходьте на більш професійне знаряддя. Разом з ракеткою можливо відразу придбати набір легких (тренувальних) тенісних мʼячів того ж бренду.

Матеріал виготовлення ракетки

З якого матеріалу тенісна ракетка

Більшість ракеток початкового рівня виготовляються з алюмінію. Такий матеріал для новачка цілком прийнятний, він міцний, витримує випадкові удари та падіння, які ймовірно стануться. Більш дорогі варіанти робляться з графіту або композитних матеріалів. Звичайно, вони мають кращі характеристики, тому, якщо дозволяє бюджет, їх теж можна сміливо купувати.

Розмір ракетки для тенісу

Який розмір тенісної ракетки для дівчини

Визначившись з виробником та типом матеріалу, наступним етапом стане підбір правильного розміру. Цей параметр охоплює два значення: загальну довжину ракетки, та розмір її «голови». Вибір необхідного варіанту залежить від вашого зросту та комплекції. Загалом, для дорослого гравця рекомендовані такі показники:

 • Довжина ракетки — 27 дюймів (68,58 см).
 • Розмір (площина) голови — 90—105 дюймів (580—677 см²).

Обʼєм ручки ракетки

Жіночий розмір ручки тенісної ракетки

Від розміру руківʼя буде залежати наскільки зручно тримати ракетку в руці. Звичайно, обʼєм можливо у подальшому регулювати за допомогою спеціальної «намотки». Але ми радимо відразу підбирати потрібний розмір, залежно від вашої долоні. В мережі ви можете знайти багато інструкцій як її виміряти, ми ж зазначимо, що жінками найчастіше використовується розмір 2 та 3 (в американській системі 4 1/4 та 4 3/8). Цей показник, як правило вказується в характеристиках самої ракетки, або на її нижній частині.

Вага та баланс ракетки

Вага жіночої ракетки для великого тенісу

Значення ваги для тенісної ракетки дуже важливе, від цього залежить не тільки сила удару, але й загальний комфорт використання. Як кажуть професійні спортсмени — навіть декілька зайвих грамів можуть призвести до передчасної втоми. Хоча вага ракеток коливається у значеннях між 240 та 320 грам, для початківців жінок рекомендується вага 250-285 г. Щодо балансу ракетки для великого тенісу — надавати даному параметру великого значення не варто, якщо ви новачок. Оптимальним вибором стане «нейтральний» баланс.

Струнна формула ракетки

Ракетка струнна формула

Останній параметр на який варто звернути увагу — це струнна формула. Тобто щільність розташування струн на «голові» ракетки. Зауважимо, що професійне знаряддя найчастіше продається взагалі без струн, але для початкового рівня — ракетки йдуть у готовому, зібраному вигляді. Як і у попередньому випадку, вдаватися у подібні нюанси не варто, обирайте стандартний малюнок 16-19 або 18-20.

Одяг та взуття для гри в великий теніс

Тенісна форма для жінок

Після покупки гарної ракетки бажаного кольору, можливо перейти й до вибору ігрового екіпірування. Звичайно, можна грати у звичайному спортивному одязі (шорти, футболка, кросівки). Проте, для того щоб виглядати стильно, отримавши максимум зручності — варто купити відповідну тенісну форму. Ось що до неї входить.

 • Тенісна футболка або майка. Виготовляється з легких матеріалів, які добре пропускають повітря та виводять вологу.
 • Тенісна спідниця або шорти. Мають спеціальну конструкцію, що не сковує рухи.
 • Тенісне плаття. Універсальне поєднання верхньої частини (топ) та нижньої спідниці.
 • Тенісні кросівки. Таке взуття значно відрізняється від звичайних кросівок, воно добре фіксує стопу, та додає необхідної пружності ногам.

Сподіваємося, вам було цікаво та корисно дізнатися про все, що стосується гри в великий теніс. Чекаємо вас знову на сторінках нашого жіночого порталу 90-60-90 Україна!

Сейчас на сайте 108 гостей и нет пользователей