Як кататися на мотоциклі пасажиром

Мотоцикли та їх безстрашні «пілоти» завжди викликали неабияку цікавість у жінок. Звичайно, не всі дівчата наважуються купити власний мотоцикл, але у глибині душі багатьом хочеться отримати цей унікальний досвід.  Тим паче, що самі байкери із задоволенням погоджуються покатати красуню, варто лише попрохати. Але, навіть для «двійок», як називають пасажирів мотоциклів, існують певні правила безпеки та поведінки. Автор даної статті сам чимало років використовує мотоцикл, тому може дати корисні рекомендації, які вам точно знадобляться.

Як обрати, з ким покататися на мотоциклі?

З ким покататися на мотоциклі

Це перше та найважливіше питання. Можливо у вашому оточенні вже є мотоциклісти, які періодично пропонують кататися. Або ж ви випадково познайомилися з байкером, знайшли тематичну групу в месенджері, де хлопці запрошують на «двоколісну» прогулянку. Більшість дівчат припускаються помилки, всебічно не оцінюючи людину та її наміри. Досить часто чоловік може виявитися безвідповідальним «позером», без будь-якої підготовки переходячи на «космічні» швидкості. Це можна зрозуміти, парубок просто бажає справити враження. Але користуватися послугами таких індивідів не варто.

Отже, спочатку детально поспілкуйтеся з вашим потенційним водієм, дізнайтеся про його манеру їзди, зверніть увагу, чи намагається він спочатку навчити вас сидіти, триматися, користуватися шоломом, тощо. Якщо він адекватно та уважно ставиться до цих моментів, обіцяючи бути максимально обережним — можливо погоджуватися. А зустрівши безшабашного молодика, який «літає» як божевільний, краще відмовитися від подібної пропозиції. Деякі можуть натякати про «правила сіла-дала для нажопниці», тощо. Це у кращому випадку залишить зіпсовані враження, а у гіршому — ризиковано для життя та здоровʼя.

На якому мотоциклі краще кататися двійкою?

Найкращі мотоцикли для двох

У попередньому пункті ми зʼясували, що всі байкери мають власну манеру їзди. Багато у чому це залежить від класу байку, яким вони володіють. Наприклад, очікувати, що хлопець на спортивному мотоциклі буде катати вас повільно та акуратно — не варто. Таку двоколісну техніку обирають для поїздок на високих швидкостях, виконання різких маневрів, гонок. Звичайно, якщо ви вже маєте деякий досвід «другим номером», тоді можливо ризикнути. Але для дівчат-новачків краще зупиняти свій вибір на більш «спокійних» типах байків.

В категорію рекомендованих мотоциклів для першого досвіду, можливо включити такі:

  • Класичний мотоцикл (стріт, дорожний). Це техніка для щоденних поїздок містом, зі зручною, прямою посадкою, досить обмеженою максимальною швидкістю.
  • Чопер, круїзер. Мабуть найзручніші варіанти для пасажира, з широким, мʼяким сидінням (як правило), плавним розгоном та спокійною їздою.
  • Спорт-турист. Від суто «спортивних» апаратів такі мотоцикли відрізняються підвищеним комфортом, вони мають зручне сідло, часто оснащуються «кофром», на який можна спертися спиною.
  • Ендуро та турендуро. На відміну від кросових байків, вони оснащені набагато мʼякішою підвіскою, краще пристосовані для поїздок удвох.

Правила поведінки та безпеки для пасажира мотоцикла

Правила для пасажира мотоцикла

У цьому розділі ми детально зупинимося на питаннях безпеки та комфорту. Іншими словами, що необхідно знати, перед тим як сідати на мотоцикл другим номером.

  1. Найперше правило — завжди використовуйте мотошлем! Якщо у вас немає власного, запитайте у пілота, чи має він запасний. Або запозичте шлем у друзів, знайомих. Памʼятайте, сідати на мотоцикл без мотоциклетного шлему заборонено! Навіть, якщо хлопець обіцяє бути обережним. До речі, це говорить і про його власний рівень адекватності. Справді відповідальний байкер ніколи не посадить вас у сидіння з відкритою головою. Якщо є можливість, варто вдягнути й інший мотозахист: куртку, рукавички, наколінники.
  2. Сідайте на мотоцикл тільки тоді, коли це дозволить водій. Деякі дівчата припускаються помилки, відразу, без попередження займаючи місце пасажира. Так робити не можна. Спочатку пілот має міцно стати на ноги, тримаючи рівновагу, лише тоді скомандує сідати.
  3. Міцно тримайтеся під час поїздки. Як саме, та за що триматися — залежить від типу мотоциклу. Наприклад, на деяких байках взагалі не передбачені окремі «ручки» для пасажирів, у такому випадку слід триматися за талію або груди водія. На інших є спеціальні «молдинги» в задній частині, або навіть ручки, за які триматися зручніше. Рекомендуємо на самому початку обговорити ці моменти.
  4. Застосовуйте «правильну» посадку. Під час руху мотоцикл може стрімко прискорюватися та гальмувати, в результаті чого ви будете ковзати попою по сидінню, навалюючись на спину водія. Тому варто прилаштуватися так, щоб залишатися максимально нерухомою. Наприклад, ви можете міцно охопити ногами стегна пілота, спиратися ріками на паливний бак. Постарайтеся сидіти так, щоб постійно не стукатися шоломом у потилицю водія.
  5. Намагайтеся сидіти спокійно, без зайвих рухів. Водію необхідно зберігати рівновагу під час їзди, а це дуже складно, якщо ви будете обертатись, смикатись. Досвідчені дівчата можуть повторювати рухи водія, наприклад, у повороті, коли він нахиляє корпус в сторону. Але для новачків краще просто сидіти прямо, не проявляючи зайву ініціативу.

Це мабуть найважливіші поради для мото-двійки. Наостанок, скажемо, що катання на мотоциклі — дійсно захопливий процес, який подарує вирву позитивних емоцій та вражень. А, можливо, таке знайомство переросте в кохання з першого погляду? Варто лише відповідально підійти до ваших перших поїздок.

Сейчас на сайте 127 гостей и нет пользователей