Кохання з першого погляду

Науковці всього світу досі сперечаються у визначені того, що таке кохання, як воно виникає, та впливає на людину. З суто біологічної точки зору — любов це сукупність нейрохімічних процесів в організмі, взаємодія молекул фенілетиламіна, серотоніна, окситоцина, та ін. А в еволюційній теорії, кохання пояснюється як прагнення до продовження роду, виживання. Проте для звичайної людини все набагато простіше, адже кохання — це сильне почуття симпатії, прагнення близькості, привʼязаність. Чи можуть виникнути такі почуття протягом короткого часу? Розглянемо, як це пояснює психологія.

Закоханість та любов, у чому відмінність?

закоханість чи любов

Психологами доведено факт — для того щоб закохатися, людині достатньо 30 секунд! Це твердження стосується як чоловіків, так і жінок. Але, зверніть увагу, що мова йде саме про термін «закоханість». Це означає, що виникає певна привабливість, тяжіння до людини з «першого погляду». За цей короткий час, ми встигаємо оцінити її фізичні та моральні якості, зробити певні висновки. Як каже відома цитата Коко Шанель — «У вас не буде другого шансу, щоб справити перше враження». Чим же відрізняється закоханість від справжнього кохання? В першу чергу періодом існування.

Закоханість, як правило, відчувається протягом декількох місяців, під час яких ми перебуваємо у стані ейфорії, полоні пристрасті та яскравих емоцій. Потім, ці почуття поступово зменшуються, і ми починаємо розглядати людину більш раціонально. Згідно соціальних досліджень, закоханість переростає у любов лише у 13% випадків. На той час, як кохання є довготривалим процесом, який розтягується на роки, або, навіть, все життя. Простими словами можна сказати, що любов — це свідоме рішення однієї людини бути з іншою людиною. Незважаючи на певні недоліки, труднощі, проблеми.

Кохання та відносини

любов та стосунки

Поняття любові нерозривно повʼязане з відносинами. Саме тому, більшості людей складно кохати на відстані, без можливості фізичної близькості. Хоча, звичайно, існують випадки нерозділених почуттів, які ми проносимо через роки. Який же розвиток любовних відносин можливий? Існує декілька основних варіантів:

  • Шлюб та створення сімʼї.
  • Тривалі серйозні стосунки.
  • Згасання почуттів, розрив відносин.

Зважаючи на вищесказане, можливо сміливо стверджувати, що любов з першого погляду дійсно існує. Проте, перший час це лише явище закоханості, яке потім може перетворитися на справжнє кохання, або ж згаснути.

Сейчас на сайте 103 гостя и нет пользователей