Емпатія що це

У сучасному суспільстві все частіше торкаються теми емпатії, як здатності співпереживання іншим. Проте, чимало людей не зовсім розуміють значення даного терміну, що він символізує, та чим відрізняється, наприклад, від співчуття. Сьогодні ми максимально просто та доступно пояснимо це явище, з точки зору психології.

Емпатія — це… Значення психологічного терміну

Емпатія це

Отже, за офіційним визначенням, емпатія — це усвідомлене співпереживання поточному емоційному стану іншої людини. При цьому, існує суттєва відмінність цього слова від «співчуття», «милосердя», або «жалю». Коли ми говоримо про емпатію, то маємо на увазі, що людина намагається усвідомити причину негативного стану співрозмовника, що призводить до співпереживання йому. А у випадку співчуття, ми у цілому можемо жаліти людину, не маючи уявлення, що призвело до її поточного стану.

Читайте також про апатію, як психологічний стан

Іншими словами, емпатична людина (жінка, або чоловік) — готова уявити у якому стані знаходиться інший, поставити себе на його місце. Без поспішних висновків, критики, порад, тощо. Це означає, що емпат завжди готовий уважно вислухати співрозмовника, перейнятися ситуацією, поважаючи його як особистість. Саме здатність виявляти щирий інтерес до стану людини й є основною відмінністю рівня емпатії.

Як виглядає емпатична людина (або ні)

Відсутність емпатії

Загалом, емпата можливо описати, як людину «якій не все одно». Тобто, вона дійсно зацікавлена у вашому емоційному стані, намагається зрозуміти його причину, вислухати. Цікаво, що такою людиною може стати не тільки родич, член сімʼї, коханий/на, а друг, або навіть випадковий знайомий.

У протилежному варіанті, людина не здатна до емпатії, або яка має її низький рівень — не робить спроби зрозуміти психологічний стан іншого, обмежуючись символічним жалем або співчуттям. Наприклад, у відносинах, дівчина або хлопець можуть відчувати сум з певних причин, але партнер замість щирого інтересу, воліє не заглиблюватися у емоційний стан іншого, виявляє байдужість. Звісно, існують різні ситуації, проте у більшості випадків, це рано чи пізно призводить до втрати емоційного звʼязку, почуття спустошеності та розчарування.

Сейчас на сайте 17 гостей и нет пользователей