Історично склалося так, що більшість населення земної кулі притримуються моногамного погляду на стосунки. Подібний морально-етичний підхід прийнято вважати традиційним, але у останній час ми все частіше чуємо такі нові терміни, як «полігамія» або «поліаморія». Пропонуємо розібратися, що означають ці слова з психологічної точки зору.
Що таке полігамія, як протилежність моногамії
За офіційним визначенням, полігамією називається явище багатоженства (або багатомужності), при якому допускається одночасний шлюбний союз між відразу декількома партнерами. Найбільшого розповсюдження дана концепція отримала у східних та південних країнах (Африка, Індонезія, Близький Схід). Цікаво, що подібне явище широко розповсюджене і серед тваринного світу, наприклад, коли самиця спаровується з відразу багатьма самцями (або навпаки). Якщо узагальнити, то полігамією називають варіант офіційних сімейних стосунків, у яких є відразу декілька жінок або чоловіків.
Поліаморія, чим відрізняється від полігамії
На відміну від полігамії, поліаморія — це система поглядів на кохання, без привʼязки до офіційного статусу. Іншими словами, поліаморія допускає існування любовних стосунків однієї людини з декількома іншими, обовʼязкого з дозволу, або схвалення всіх учасників цих стосунків. Часто явище поліаморії називають «вільними стосунками», у яких відсутнє поняття ревнощів, взаємозв'язок між статевим актом та глибоким почуттям любові. Таким чином, за згодою всіх сторін, пара може мати декілька сексуальних партнерів, будувати з ними відповідні стосунки. Проте, цей підхід не обмежується лише інтимною складовою, це дружні відносини, теплі почуття, емпатія до всіх учасників процесу.
Чому люди обирають поліаморні стосунки?
Сучасний світ та суспільство зазнають все більших трансформацій, на зміну традиційним сімейним цінностям приходять інші. Загалом, передумов до появи поліаморії досить багато. Здебільше це повʼязано з відмовою молодого покоління визнавати певні рамки та обмеження. Все більше дівчат та хлопців бажають отримувати більше свободи у власних проявах та бажаннях, експериментувати, переживати нові відчуття та емоції. Якщо склалося так, що у партнера подібне відношення до життя, це може перерости у поліаморні стосунки. Як ми вже писали вище, головне щоб відбувалося за взаємною згодою.